Domowe SPA

„Nie może być nic prostszego. Zabieramy z sobą do gorącej długiej kąpieli nasz okład.
Po jej zakończeniu dzięki naszemu innowacyjnemu systemowi otwierania należy palcami rozwarstwić opakowanie tak aby borowina znalazła się pomiędzy warstwą ochronną a folią.
Przykładamy okład w miejsce zabiegu owijamy ręcznikiem i już. Profesjonalny zabieg w domowych warunkach gotowy.

Jeśli nie masz warunków do takiego przygotowania zabiegu to do podgrzania okładu możesz użyć garnka z wodą lub piekarnika.
Pamiętaj że temperatura borowiny nie może przekroczyć 38 st C.
Dlaczego? W miejscu zabiegu wyższa temperatura może spowodować uczucie dyskomfortu cieplnego a znaczne jej przekroczenie może spowodować poparzenie a jeśli nawet lubisz cieplejsze okłady pamiętaj że ta temperatura została określona przez profesjonalistów a oni sprawdzili że dobroczynne działanie borowiny w najszerszym zakresie obserwujemy właśnie przy temperaturze 38 st. Dla precyzyjnych użytkowników zalecamy skorzystać z termometru na przykład do ciasta przy pierwszych próbach dla nabrania wprawy.

Jeśli chcecie państwo skorzystać z kąpieli borowinowej i zaopatrujecie się w wiaderko borowiny pamiętajcie że borowina to produkt naturalny i jeśli wlejecie wiaderko borowiny do wanny to wanna zabrudzi się a dodatkowo odpływ wanny może się przytkać resztkami organicznymi oraz mniejszymi i większymi drobinami kwarcu. Salony SPA i Sanatoria wyposażone są w większe odpływy i dlatego nie występuje tam ten problem

W przypadku okładu całościowego po podgrzaniu wiaderka do właściwej temperatury nałożyć na ciało i opleść się folią spożywczą a następnie ręcznikiem. To przytrzyma borowinę w miejscu a jednocześnie zapobiegnie ubrudzeniu ręczników którymi należy się szczelnie opatulić żeby borowina jak najwolniej wytracała swoją temperaturę.

Pamiętaj że borowina podobnie jak zabiegi fizjoterapeutyczne nie działają po jednokrotnym stosowaniu. W sanatoriach takie zabiegi rozpisuje się mniej więcej na 14 zabiegów dlatego zalecamy zakup 20 sztuk okładów.

Przed zabiegiem sprawdź temperaturę borowiny. Bezwzględnie skonsultuj się z lekarzem ponieważ istnieją przeciwwskazania do stosowania borowiny”

Przewiń do góry